Kategoria: Aktualności

Tanie loty do Barcelony

samolot

Tanie linie lotnicze takie jak Wizz Air czy Ryanair często organizują ciekawe promocje dotyczące lotów w różne zakątki świata. Można tam też znaleźć tanie przeloty do Barcelony i powrotem. Linie lotnicze takie jak Lufthansa czy LOT również oferują bilety w atrakcyjnych cenach. Jeśli planujecie wylot do Barcelony skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Na bieżąco będziemy uzupełniać tabele, w których zamieścimy najatrakcyjniejsze oferty różnych przewoźników latających z Warszawy, Katowic i Gdańska (loty bezpośrednie).

Festiwal La Merce

gigantes-barcelona

Co roku, pod koniec września w Barcelonie organizowany jest Festiwal La Merce – największe święto Barcelony. Katalończycy wierzą, że La Mare de Deu de la Merce uratowała miasto przed plagą szarańczy w 1687 roku. W 1887 roku papież Pius IX mianował ją patronką diecezji barcelońskiej. Fiesta w Barcelonie trwa przez pięć dni (od piątku do wtorku). Pierwszy festiwal zorganizowany został w 1902 roku i symbolizował pożegnanie lata i powitanie jesieni. Poniżej znajdziecie garść praktycznych wskazówek, m.in. co zrobić z samochodem podczas trwania festiwalu, co warto obejrzeć i na co zwrócić uwagę.

11 września – Święto Narodowe Katalonii

Diada Nacional de Catalunya

11 września w Katalonii obchodzone jest Diada Nacional de Catalunya, czyli Święto Narodowe Katalonii. 11.09.1714 roku podczas wojny o sukcesję hiszpańską, po 14 miesiącach oblężenia Barcelona została zdobyta przez wojska Filipa V z dynastii Burbonów i Katalonia utraciła swoją niezależność na 100 lat. Zlikwidowano Parlament i Generalitat, a jako język urzędowy ustanowiono hiszpański. W tym roku przypada okrągła 300 rocznica tego wydarzenia. W 1980 roku ówczesny parlament ustanowił dzień 11 września Świętem Narodowym Katalonii.

Darmowy wstęp do muzeów w Barcelonie

Pablo Picasso Museum Barcelona

Podczas zwiedzania Barcelony warto zajrzeć do kilku muzeów. Większość z nich jest płatna, jednakże w wybranych dniach w miesiącu możemy do nich wejść zupełnie za darmo. Jest to ciekawa opcja dla osób, które planują zobaczyć jak najwięcej jak najmniejszym kosztem.

Wirtualny spacer po Barcelonie

wirtualny spacer Barcelona

Zastanawiasz się czy warto odwiedzić Barcelonę? Zobacz niesamowite nagranie – wirtualny spacer po najciekawszych zakątkach stolicy Katalonii. Nic tylko pakować walizki i udać się w podróż w wiadomym kierunku. Film trwa zaledwie dwie minuty, ale podczas jego oglądania nie sposób oderwać wzrok od ekranu. Poczuj klimat Barcelony:

Festiwal La Fiesta Catalana

Festiwal La Fiesta Catalana

Zaczęło się lato, a wraz z nim w Barcelonie pojawia się mnóstwo imprez, festiwali i innych miejskich rozrywek. Jednym z wydarzeń, które warto zobaczyć jest słynna Fiesta Catalana – kataloński festiwal o wieloletniej tradycji. Przez całe lato, w każdy sobotni wieczór na placu przed Katedrą będą się odbywały pokazy rozmaitych katalońskich tradycji i zwyczajów.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.