Barcelona na planie filmowym

Barcelona to miasto kolorowe i tętniące życiem. Nic więc dziwnego, że coraz częściej to właśnie tam kręcone są różne filmy. Dzięki Gaudiemu – katalońskiemu architektowi – możemy podziwiać Park Guell, Casa Mila czy Casa Batllo. Największym dziełem Gaudiego jest oczywiście Sagrada Familia, którą zobaczymy właściwie w każdym filmie nakręconym w Barcelonie. Jego dzieła inspirują artystów na całym świecie. Nie brak wśród nich także reżyserów, którzy doceniają piękno i niepowtarzalność miasta. Zapraszamy na przegląd filmów, których akcja dzieje się w tym niesamowitym mieście. Piszcie w komentarzach jakich filmów jeszcze brakuje, a będziemy je na bieżąco uzupełniać.

To już ostatnie dni (Los ultimo Dias) (2013)

„To już ostatnie dni” to przygodowy thriller science – fiction opowiadający losy Marca (Quim Gutierrez), który postanawia odnaleźć swoją zaginioną dziewczynę Julię (Leticia Dolera). Musi stawić czoło epidemii, która ogarnęła Hiszpanię. Mieszkańcy nie mogą opuszczać budynków, ponieważ każdy kontakt ze światem zewnętrznym kończy się zarażeniem. Film kręcony był w Barcelonie.


biutifulBiutiful (2010)

Film opisuje losy Uxbala (Havier Barbem)– mężczyzny samotnie wychowującego dwójkę dzieci. Uxbal utrzymuje się z pracy nielegalnych imigrantów. Przełomem w jego życiu okazuje się wiadomość o trawiącym go raku prostaty. Bohater postanawia zaprzestać nieprzynoszącego poprawy leczenia i skupić się na zapewnieniu przyszłości swoim dzieciom. Film kręcony był między innymi w Barcelonie.


trzy-metry-nad-niebemTrzy metry nad niebem (Tres metros sobre el cielo) (2010)

Film „Trzy metry nad niebem” powstał na podstawie powieści Frederico Moccia. Młody i porywczy Hache (Mario Casas) uczestniczy w nielegalnych wyścigach motocyklowych i ma problemy z prawem. Zupełnym przypadkiem pewnego dnia poznaje Babi (Maria Valverde) – spokojną studentkę z bogatej rodziny. Młodzi, mimo dzielących ich różnic zakochują się w sobie i postanawiają walczyć o łączące ich uczucie. Film kręcony był w Barcelonie i Gironie.


vicky-cristina-barcelonaVicki, Cristina, Barcelona (2007)

Jeden z bardziej znanych filmów Woody’ego Allena dziejący się w Barcelonie. Dwie młode amerykanki – Vicki i Cristina przyjeżdżają do Barcelony na wakacje. Na miejscu poznają intrygującego Juana Antonio. Tak rozpoczyna się ich romantyczna i seksualna przygoda. W filmie pojawia się Sagrada Familia, Casa Mila i Park Guell. Barcelona przedstawiona jest jako miasto sztuki, dające spokój i ukojenie. Wąskie uliczki, przytulne kawiarnie, przyjaźni i otwarci ludzie sprawiają, że w takiej Barcelonie można się zakochać. Po jej opuszczeniu nic już nie będzie takie samo.


pachnidloPachnidło. Historia mordercy (2007)

Ekranizacja powieści Patricka Suskinda pod tym samym tytułem. Jest to historia człowieka obdarzonego niesamowitym zmysłem węchu – Jeana-Baptiste Grenouilla. Pragnie on stworzyć najpiękniejsze pachnidło na świecie. Takim zapachem jest zapach kobiety. Żeby go odtworzyć główny bohater zostaje mordercą. Barceloński Placa Mayor oraz część Poble Espanyol (muzeum na otwartym powietrzu) „zagrały” w filmie jako plac prowansalskiego miasteczka Grasse. Było to miejsce przewidywanej egzekucji Grenouilla.


smak-zyciaSmak życia (2002)

Film opowiada o młodym Francuzie imieniem Xavier, który decyduje się wyjechać do Barcelony na wymianę studencką. Wynajmuje mieszkanie wraz z sześcioma współlokatorami: Włochem Alessandro, Angielką Wendy, Belgijką Isabelle, Duńczykiem Larsem, Hiszpanką Soledad i Niemcem Tobiaszem. Z czasem mieszkańcy zaprzyjaźniają się ze sobą, wspólnie spędzają czas na imprezowaniu i rozmowach do białego rana. W filmie możemy zobaczyć m.in. Park Guell, Sagradę Familię, przytulne knajpki i bary.


zawod-reporterZawód: Reporter (1975)

Zawód: Reporter to dramat produkcji francusko – hiszpańsko – włoskiej. Opowiada o mężczyźnie, który jest znużony swoim życiem i postanawia je zmienić. Przypadkowo znajduje w hotelu zwłoki pewnego biznesmena. Postanawia zamienić się z nim na tożsamości. Podmienia zdjęcia w paszporcie i tym samym zyskuje nowe życie. Zdjęcia do filmu były kręcone m.in. w Barcelonie na Placa de Catalunya.


VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 8.0/10 (oddane głosy: 1)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.