Dzielnica Barri Gotic

Opis

W sercu Barcelony znajduje się dzielnica, która przeniesie nas w czasy średniowiecza. Architektura Barri Gotic pamięta bowiem zamierzchłe lata, kiedy miasto było rzymską kolonią Barcino. Wąskie uliczki, majestatyczna katedra i ślady starożytnej świątyni tworzą klimat, który urzeka turystów.

Barri Gothic

Aby dokładnie zwiedzić tę urokliwą dzielnicę, może nie wystarczyć jeden dzień. Znajduje się tu bowiem mnóstwo zabytkowych budowli, muzeów i wspaniałych restauracji, które serwują dania z całego świata. Centralnym punktem jest oczywiście katedra, której budowa rozpoczęła się już w XI wieku. Szczególnie ciekawie wygląda w nocy, w niezwykłym oświetleniu.

Rezydencje z czasów monarchii katalońsko-aragońskiej można podziwiać przy Plaça del Rei. Znajduje się tu Palau de Reial Major, XV-wieczna wieża Mirador del Rei Martin czy Casa Padellas – pałac z XVI wieku, który został tu przeniesiony z Carrer Mercaders w 1931 roku.

W gotyckiej dzielnicy mieści się również siedziba katalońskiego rządu i ratusz miejski. Wiekowe kościoły sąsiadują z pozostałościami po starożytnej synagodze, a przeszłość przenika się ze współczesnością.

Barri Gotic to jednak nie tylko zabytki – to także tętniące życiem place, uliczki i najrozmaitsze knajpki. Warto zajrzeć na najsłynniejszy barceloński targ, Mercat de la Boqueria, tuż przy słynnej ulicy la Rambla. Na obiad można zawitać do najstarszej restauracji w mieście, Set Portes, słynącej ze smakowitych paella, by następnie udać się na orzeźwiające drinki do baru L’Ascensor.

Zdjęcia


Plaza Del Rey Barcelona

Barri Gotic Barcelona

Baixada De Santa Clara

Barrio Gótico

Barri Gotic Old City Of Barcelona

Palau Reial Major

Barcelona Barri Gotic

Katedra Barri Gotic

Barri Gotic De Barcelona

Palau Reial

Dzielnica Gotycka Barcelona

Barrigotic

Zabytki Barri Gotic

Mapa

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 10.0/10 (oddane głosy: 1)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.