Casa Batlló

Opis

Przy modnym bulwarze Passeig de Gracia znajduje się niezwykły dom przypominający baśniowy pałacyk. Barwne, mozaikowe ściany i oryginalne kształty wyróżniają się na tle ulicy. Casa Batlló to modernistyczne dzieło architekta Gaudíego, uznawane zdecydowanie za jedno z najbardziej emblematycznych miejsc Barcelony.

La Casa Batllo Barcelona

Fantazyjny budynek powstał w latach 1875 – 1877, natomiast w 1990 roku został wykupiony przez bogatego przedsiębiorcę Josepa Battló i Casanovas. Na jego życzenie w latach 1904 – 1906 Gaudí dokonał pewnych zmian w obrębie fasady i dachu, a także zupełnie zmienił wnętrze domu.

Tym, co od razu zwraca uwagę, jest mnogość falistych linii i łuków, tak charakterystyczna zarówno dla secesji, jak i dla stylu Gaudíego. Balkony przypominają nieco kształty czaszek, a cała frontowa ściana wyłożona jest katalońską odmianą mozaiki. Interesujący jest również dach, uformowany na kształt grzbietu gada, wyłożony kamieniami przypominającymi łuski.

Wnętrze Casa Batlló zachwyca zarówno detalami, jak i ogólnym klimatem, który tworzą łukowate kolumny, ozdobne okna oraz drewniane drzwi. W dzień można podziwiać tu efektowną grę światła, które dociera do środka przez precyzyjnie rozplanowane okna.

Zwiedzający mogą obejrzeć dawną rezydencję rodziny Batlló, zaciszne zakątki (jak ten z kominkiem o kształcie przypominającym grzyb) oraz przestronne sale, przeznaczone na rozmaite galowe eventy. Warto również odwiedzić taras na dachu, będący wybornym przejawem nietuzinkowej wyobraźni architekta.

Zdjęcia


Casa Batllo Roof

La Casa Batllo Barcelona

La Casa Batllo

Casa Batllo

Casa Batllo Barcelona

Casa Batllo In Barcelona

Casa De Batllo

Interior Casa Batllo

Barcelona Casa Batllo

Barcelona La Casa Batllo

La Casa Batlo

Casa Batllo Barcelona Spain

Mapa

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 10.0/10 (oddane głosy: 1)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.