Dojazd do centrum Barcelony z lotniska El Prat

Barcelońskie lotnisko, drugie co do wielkości w Hiszpanii, znajduje się w miejscowości El Prat de Llobregat i jest oddalone od miasta o kilkanaście kilometrów. Mimo to dojazd do centrum Barcelony czy do hotelu nie stanowi większego problemu – można dotrzeć tam zarówno kolejką, jak i busem czy samochodem.

Renfe

Przy terminalu T2 znajduje się stacja kolejki Renfe, którą w niecałe pół godziny można dostać się do położonej w pobliżu centrum Passeig de Gracia, gdzie możemy przesiąść się do metra lub tramwaju. Do stacji przy T2 można dostać się również z terminalu T1 – kursują tam bezpłatne busy. Pociągi Renfe jeżdżą codziennie od 5 rano do północy, z dość dużą częstotliwością.  Kolejką możemy dotrzeć nie tylko do centrum Barcelony, ale także do nadmorskich miejscowości, w odległości do 60 km.

Aerobus

Jedną z najwygodniejszych opcji dojazdu jest Aerobus, który odjeżdża z El Prat co 5-20 minut (w zależności od pory dnia), codziennie, przez cały rok. Aerobus posiada 2 linie – A1 i A2, więc zatrzymuje się zarówno przy terminalu T1, jak i T2. Tego rodzaju busy są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych; mają również dużo miejsca na bagaże. Aerobusem dojedziemy do Plaça Catalunya.

Autobus

Z lotniska do centrum można dojechać też autobusem nr 46, który dowiezie nas do Plaça Espanya. Kursuje on również dość często, co 15-20 minut. W nocy możemy skorzystać z linii N17 – tym autobusem także dotrzemy do Plaça Espanya. Z Plaça Catalunya do lotniska El Prat (i w drugą stronę) jeżdżą także prywatne busy, takie jak Aerobus, Direct Bus czy Mon-Bus.

Taksówka

Przy terminalach T1 i T2 znajdują się też postoje taksówek, zatem do miasta możemy przetransportować się i w ten wygodny sposób. Koszt takiego kursu to ok. 25-40 €, w zależności od tego, jaki mamy bagaż, czy jedziemy w dzień, czy w nocy, w środku tygodnia czy w weekend. Taksówki barcelońskie to  charakterystyczne żółto-czarne samochody, z zielonym neonem na dachu. Jeżeli światło jest włączone, oznacza to, że taksówkarz jest wolny. Co ważne, w niektórych taksówkach można płacić kartą kredytową – takiej informacji należy szukać na szybie.

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 8.3/10 (oddane głosy: 4)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.