La Rambla

Opis

Najsłynniejsza promenada Barcelony wiedzie od Plaça de Catalunya aż do morskiego wybrzeża – Port Vell – i stanowi granicę dwóch znanych dzielnic: Barri Gotic i El Raval. Wiecznie zatłoczona, pełna kafejek, stoisk z kwiatami i ulicznych artystów, zachwyca swoją barwną i żywą atmosferą.

La Rambla Street

Przed wiekami La Rambla była niewielkim strumykiem, płynącym tuż za murami miasta. W XVI wieku w okolicy pojawiły się budynki klasztorne i uniwersyteckie, natomiast w XIX wieku mur zburzono, a wzdłuż wyschniętej już rzeczki zaczęły powstawać coraz to nowsze budowle.

Ulica zwana jest również Las Ramblas (po katalońsku Les Rambles), ponieważ składa się z pięciu części. Pierwsza z nich to Rambla de Canaletes – nazwa pochodzi od XIX-wiecznej fontanny. Legenda głosi, że ten, kto napije się z niej wody, będzie w przyszłości wracał do Barcelony.

Rambla dels Estudis to część, w której znajdował się niegdyś XVI-wieczny uniwersytet Estudis Generals, zburzony w 1843 roku. Do dziś zachował się tu budynek Reial Academia de Ciences i Arts, gdzie mieści się pierwszy miejski zegar.

Trzecia część to Rambla de Sant Josep, znana również jako Rambla de les Flors, ze względu na mnogość stoisk z kwiatami. Czwarta – Rambla dels Caputxins – zaczerpnęła swoją nazwę od nieistniejącego już klasztoru kapucynów. W tej części warto odwiedzić zabytkową operę Gran Teatre del Liceu.

Wreszcie piąta Rambla de Santa Monica, w której znajduje się 60-metrowy pomnik Kolumba, wybudowany w 1888 roku. Dalej ulica przechodzi w drewniany deptak prowadzący prosto do morza.

Zdjęcia


La Rambla

Rambla Barcelona

La Rambla Street Barcelona

La Rambla Boqueria

La Rambla In Barcelona

La Rambla Barcelona

La Rambla Street

Rambla Gothiko

Plac Krolewski La Rambla

Plaza Real Barcelona

Mapa

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 5.3/10 (oddane głosy: 4)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.