Oceanarium

Opis

Największe oceanarium w Europie, składające się z kilkudziesięciu zbiorników o łącznej pojemności 5 000 000 litrów, zamieszkiwanych przez 11 000 morskich stworzeń z 450 różnych gatunków. Można tu oglądać środowiska akwenów praktycznie z całego świata, poznając sekrety niedostępnych podwodnych krain.

Aquarium Barcelona

L’Aquarium de Barcelona dzieli się na kilka części. Mamy tu zatem akwaria śródziemnomorskie, tropikalne, jak również zawierające detale, drobne motywy z morskiej flory i fauny. Na drugim piętrze jest też część zwana Planeta Aqua, gdzie możemy podziwiać wodne stworzenia w różnorodnych środowiskach, zarówno tych lodowatych, jak i tropikalnych, a także w najciemniejszych głębinach.

W oceanarium znajduje się też miejsce specjalnie dedykowane dla dzieci. Explora! To ponad 50 interaktywnych zabawek edukacyjnych, które pomagają małym odkrywcom lepiej zrozumieć podwodny świat. Gry, puzzle, łódź podwodna to tylko niektóre z atrakcji. Poprzez zabawę dzieci poznają szczególnie 3 śródziemnomorskie obszary: bagna w delcie rzeki Ebro, Costa Brava i podwodne jaskinie na Wyspach Medes.

Niewątpliwą atrakcją jest 80-metrowy tunel z ruchomą podłogą, w którym możemy poczuć się jak na dnie oceanu. Rekiny pływające nad głowami zwiedzających, barwne ryby o najróżniejszych kształtach i wielkościach oraz fantazyjne morskie rośliny tworzą zjawiskowy obraz.

Dla śmiałków, którzy potrafią nurkować, znajdzie się specjalna atrakcja: „Nurkowanie z rekinami”. Natomiast dzieci w wieku 8-12 mogą załapać się na przygodę zwaną „Spanie z rekinami”, umożliwiającą spędzenie całej nocy w oceanarium, oczywiście z ciekawym programem edukacyjnym.

Zdjęcia


Aquarium Bcn

Barcelona Aquarium

Aquarium Barcelona

Aquarium In Barcelona

L Aquarium Barcelona

Barcelona L Aquarium

Najwieksze Oceanarium

Mapa

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 9.0/10 (oddane głosy: 1)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.