Plaże Barcelony

Wylegiwanie się na słonecznej plaży to jeden z przyjemniejszych elementów wyprawy do Barcelony. Nadmorskie miasto oferuje szereg piaszczystych plaż, zróżnicowanych pod względem atrakcji i, rzecz jasna, popularności – a co za tym idzie, stopniem zatłoczenia. Gdzie zatem najlepiej znaleźć miejsce na swój leżak?

Barceloneta

Plaża usytuowana najbliżej centrum, zatem na pewno spotkamy tam tłumy. Do plaży dotrzemy metrem (żółta linia, przystanek Barceloneta) lub spacerem – idąc słynnym bulwarem Las Ramblas w kierunku Port Vell. Liczne bary i kafejki wokół zachęcają do orzeźwienia się smakowitym drinkiem, a korzystna fala może być okazja do spróbowania windsurfingu.

Nova Icária

Ta plaża, położona nieopodal portu Olympic, przyciąga zwłaszcza młodych ludzi. Sprzyja bowiem aktywnemu spędzaniu czasu – na jej terenie znajdziemy miejsca do gry w siatkówkę czy stół ping-pongowy. Tuż obok znajduje się centrum handlowe z anglojęzycznym kinem – to z pewnością ciekawa opcja, jeżeli znudzi nam się opalanie i pływanie.

Bogatell

Plaża położona niedaleko stacji metra Bogatell. Warto się tam wybrać, ponieważ jest dużo czystsza i spokojniejsza niż plaże w centrum. Tu także można zagrać w siatkówkę czy ping-pong. Dostępny jest również serwis dla osób niepełnosprawnych.

Montgat

Do plaży Montgat dotrzemy pociągiem – to około 20-minutowa podróż, którą warto odbyć, aby znaleźć się z piaszczystym raju. Spokojna przestrzeń, odwiedzana głównie przez miejscowych. Idealne miejsce na relaks i odpoczynek od miejskiego zgiełku. Można zabrać ulubioną książkę czy gazetę i oddawać się błogiemu lenistwu. Poza tym to jedna z najczystszych barcelońskich plaż.

Castelldefels

Wystarczy 15-minutowa jazda pociągiem z centrum Barcelony, by znaleźć się w Castelldefels i spróbować kitesurfingu – jednego z najpopularniejszych katalońskich sportów. Spotkamy tu zarówno zaawansowanych surferów, jak i absolutnych debiutantów w tej dziedzinie. A kiedy zmęczymy się zmaganiem z falą, można zasiąść z którymś z licznych barów i zrelaksować się przy drinku (z palemką).

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 0.0/10 (oddane głosy: 0)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.