Poble Espanyol (Miasteczko Hiszpańskie)

Opis

W 1929 roku z okazji Wystawy Światowej wybudowano wioskę hiszpańską, mającą ukazywać reprezentatywne przykłady rodzimej architektury. Znajdują się tam repliki rzeczywistych budowli różnych iberyjskich stylów i regionów. Wizyta w Poble Espanyol jest zatem swego rodzaju wycieczką dookoła Hiszpanii.

Poble Esapnyol

Poble Espanyol mieści się na Wzgórzu Montjuic i składa się z 116 budynków, takich jak ratusze, kościoły, klasztory czy sklepiki i domy. Brama wejściowa jest kopią słynnej Puerta San Vincente, jednej z dziewięciu XI-wiecznych bram mieszczących się w murach, które otaczały miasto Avila. Znajdziemy tu również wieżę zegarową z Utebo czy ratusz z Valderrobres, a także domy w stylu kantabryjskim czy kastylijskim oraz budynki rodem z Kraju Basków.

Wioska hiszpańska przypomina dość idylliczną krainę, ponieważ po jej uliczkach nie jeżdżą samochody – można zatem rzeczywiście poczuć tu klimat przeszłości i wszystkimi zmysłami chłonąć piękno dawnej architektury.

Jednak Poble Espanyol to nie tylko skansen – to miejsce nieustannie tętni życiem, szczególnie po renowacji w 1988 roku, kiedy to dodano kilka atrakcji kulturalnych. Organizowane są zatem warsztaty rękodzieła, jest też kilka sal, w których można podziwiać sztukę współczesną. Swoje wytwory wystawiają tam również lokalni artyści – można więc wrócić z wioski z pamiątką w postaci efektownej szklanej figurki, pięknego obrazu czy oryginalnej ceramicznej szkatułki. Natomiast na zmęczonych zwiedzaniem czekają liczne bary i restauracje, a nawet kluby nocne.

Zdjęcia


Poble Espanyol De Barcelona

Barcelona Poble Espanyol

Poble Espanyol Barcelona

Poble Espanyol Barcelona Spain

Poble Espanyol Montjuic

Poble Espanyol

Poble Esapnyol

Miasteczko Hiszpanskie

Poble Espanyol In Barcelona

Poble Espanol

Pueblo Espanyol

El Poble Espanyol

Mapa

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 7.0/10 (oddane głosy: 1)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.