Port Vell

Opis

Stary Port to jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsc Barcelony. Znajduje się tu przystań jachtów, ale także atrakcyjne centra rozrywki, z Oceanarium i Muzeum Historycznym Katalonii na czele. Z miasta do Portu Vell wiedzie drewniane przedłużenie najsłynniejszej ulicy, zwane La Rambla del Mar.

Bcn Port Barcelona

Wielka renowacja podupadłego portu nastąpiła z okazji sławetnych Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Stare, zniszczone budynki zostały odrestaurowane, z ruin podniesione do rangi zabytków. Port Vell ożył, stając się ośrodkiem atrakcyjnym turystycznie, z całą masą najróżniejszych rozrywek. Aby uprzyjemnić turystom spacery, ruchliwa nabrzeżna ulica została przeniesiona pod ziemię, by mógł zastąpić ją piękny deptak zwany Moll de la Fusta.

Przy Rambla del Mar znajduje się wielki kompleks Maremagnum, składający się z licznych sklepów, kin, dyskotek i restauracji. Za nim umiejscowiony jest teatr IMAX oraz najpopularniejszy punkt w porcie – L’Aquarium de Barcelona, czyli wielkie oceanarium, w którym można przyjrzeć się morskim stworzeniom z całego świata i przejść się tunelem, nad którym pływają rekiny.

Z dawnych magazynów portowych jeden zachował się do dziś w całości – to XIX-wieczny Palau de Mar, wybudowany przez Eliesa Rogenta. Mieszczą się tu zarówno biura, jak i knajpki oraz Muzeum Historyczne Katalonii, w którym można poznać historię tego regionu, od prehistorii. Z kolei znakiem nowszych czasów jest barwna 14-metrowa statua autorstwa Roya Liechtensteina, zwana „El cap de Barcelona”.

Zdjęcia


Port Of Barcelona

Port Barcelona

Port Vell

Bcn Port Barcelona

Port Vell In Barcelona

Barcelona Port Vell

Port Vell Barcelona

Barcelona Port

Port Vell Marina

Port In Barcelona

Mapa

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 1.0/10 (oddane głosy: 1)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.