Dokąd na zakupy, czyli shoppingowy przewodnik po Barcelonie

Podczas pobytu w Barcelonie, oprócz zwiedzania i plażowania, warto wybrać się na zakupy. Liczne centra handlowe, modne butiki przy Passeig de Gràcia oraz sklepy z lokalnymi przysmakami i tętniące życiem bazary przyciągają wzrok swoją barwnością. Gdzie zatem należy skierować shoppingowe kroki?

Centra handlowe

Większość galerii handlowych mieści się w dogodnych miejscach – w centrum, przy rozpoznawalnych alejach i placach oraz w okolicy plaży lub portu. Jednym z takich centrów jest Diagonal Mar, przy Alei Diagonal, naprzeciwko morza. W tej unikalnej przestrzeni znajdziemy praktycznie wszystko, czego nam potrzeba: od produktów codziennego użytku, poprzez najnowsze kolekcje mody, designerskie gadżety, aż po teatralne spektakle i filmy.

W zabytkowym Port Vell można udać się na zakupy do Maremagnum, czyli kompleksu sklepów, restauracji, cukierni i kin. Z kolei przy słynnym Plaça Catalunya warto odwiedzić dwa emblematyczne centra handlowe: El Triangle i El Corte Inglés. W pierwszym z nich mieści się m.in. wielka księgarnia Fnac, w której możemy zapoznać się z iberyjską literaturą i prasą, ale również kupić płyty czy sprzęt fotograficzny. Drugie zaś to swego rodzaju symbol hiszpańskiej kultury – można znaleźć tam produkty z różnych regionów Hiszpanii.

Jeżeli mamy nieco więcej czasu, możemy odwiedzić oddaloną od centrum miasta, specyficzną galerię handlową open air – La Maquinista, w dzielnicy San Andrés.

Modna aleja, czyli Passeig de Gràcia

Najbardziej elegancki pasaż Barcelony to oczywiście Passeig de Gràcia – ulica, przy której znajdziemy mnóstwo ekskluzywnych butików z najlepszymi markami. Wśród zabytkowych, modernistycznych budowli skrywają się firmowe sklepy Adolfo Dominguez, Chanel, Yves Saint Laurent, Hermès oraz rodzimych projektantów, jak Purificación García, Camper i Loewe.

La Pedrera z czekolady

Amatorzy słodyczy nie mogą w swoich shoppingowych wędrówkach pominąć kultowej cukierni Bellart, znajdującej się w dzielnicy El Raval. Już przy wejściu poczujemy zapach rodem z filmu „Czekolada”. Na pamiątkę tej smakowitej wizyty można kupić wykonaną z czekolady podobiznę barcelońskiego zabytku, jak np. La Pedrera czy Sagrada Familia.

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 0.0/10 (oddane głosy: 0)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.