Tibidabo

Opis

Góra Tibidabo to najwyższy szczyt (512 m n.p.m.) w paśmie górskim Serra de Collserola, wznoszący się nad północno – zachodnią częścią Barcelony. Udający się tam turyści mogą podziwiać nie tylko wspaniałe widoki, ale także zabytkowy kościół i park rozrywki – jeden z najstarszych tego typu obiektów w Europie.

Tibidabo

Kościół Najświętszego Serca (Temple Expiatori del Sagrat Cor) został wybudowany przez Enrica Sagniera oraz Josepa Marii Sagniera i Vidala – ostatnie prace miały miejsce w 1961 roku. Dość prosta konstrukcja posiada wiele symbolicznych zdobień, takich jak figury apostołów, apsydy zwieńczone witrażami czy kopuła, na które znajdują się sceny z życia Chrystusa. Ciekawym miejscem jest również krypta, zaprojektowana w stylu neobizantyjskim, z piękną mozaiką. Zwieńczeniem kościoła jest figura Chrystusa, wzorowana na słynnym pomniku z Rio de Janeiro.

Park rozrywki na górze Tibidabo powstał w 1889 roku. Cały obiekt jest czynny tylko w wakacje, natomiast w pozostałe dni roku można zwiedzić jeden z sektorów, Cami del Cel. W tym zabytkowym miejscu zachowały się niektóre urządzenia z początków XX wieku, zatem można na własne oczy zobaczyć, jak bawili się nasi pradziadkowie.

Podróż do Tibidabo możemy rozpocząć już w centrum Barcelony – stąd bowiem odjeżdża słynny tramwaj, Tramvia Blau, który zawiezie nas do podnóża góry. Dalej, do szczytu, zawiezie nas kolejka górska, która powstała już w 1901 roku, jako pierwszy tego rodzaju środek transportu w Hiszpanii. Podróżując kolejką, warto spojrzeć przez okno, by zobaczyć okazałe modernistyczne rezydencje. Już po kilku minutach kolejka dociera do platformy na Plaça Dr Andreu, z której roztaczają się niezwykłe widoki na całe miasto.

Zdjęcia


Tibidabo Park

Tibidabo Amusement Park

Tibidabo Mountain

Wzgorze Tibidabo

Tibidabo Theme Park

Tibidabo Amusement Park Barcelona

Tibidabo Barcelona Spain

Tibidabo Church

Tibidabo Mountain Barcelona

Tibidabo Kosciol

Tibidabo Barcelona

Tibidabo Spain

Mount Tibidabo

Barcelona Mount Tibidabo

Barcelona Tibidabo Mountain

Mapa

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 10.0/10 (oddane głosy: 2)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.