Zwiedzanie Barcelony z dziećmi

Odkrywanie Barcelony z dziećmi nie może ograniczyć się do zwiedzania zabytków, butików, bazarów i tawern. Małoletni podróżnicy potrzebują porządnej dawki przygód, aby wyprawa była udana. W Barcelonie znajdziemy wiele rozrywek dla najmłodszych, jednak szczególnie godne uwagi jest ZOO i Port Aventura.

ZOO

Barcelońskie ZOO znajduje się w wielkim Parku de la Ciutadella, zatem w tej malowniczej okolicy spokojnie można spędzić cały dzień. Aby się tam dostać, najlepiej skorzystać z metra, wysiadając na stacji Barceloneta lub Ciutadella.

Lwy, goryle, szympansy, hipopotamy, nosorożce, żyrafy czy słonie – cała ta zoologiczna menażeria została podzielona na strefy odpowiadające miejscom pochodzenia poszczególnych gatunków zwierząt, jak np. Madagaskar. Znajdziemy tu także zwierzęta zagrożone wymarciem, będące pod szczególną ochroną – jednym z nich jest wilk iberyjski. Niezapomnianym przeżyciem jest przejażdżka na szetlandzkim kucyku pony.

Poza tym codziennie odbywają się tu akrobatyczne pokazy delfinów, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci młodych turystów. To niezwykłe show jest komentowane wprawdzie tylko po katalońsku, jednak już sam widok brykających delfinów stanowi nie lada atrakcję.

Jeżeli zaś cała rodzina zgłodnieje po tylu wrażeniach, można posilić się w jednej z licznych kafejek czy restauracji na terenie ZOO i parku – lub po prostu zorganizować sobie piknik.

Universal Studios Port Aventura

Połączenie rozrywki i edukacji, czyli przyjemne z pożytecznym, a przede wszystkim wielka przygoda nie tylko dla małolatów – to właśnie czeka nas w Universal Studios Port Aventura, znajdującym się nieopodal Barcelony, na Costa Dorada. Ten niesamowity park jest podzielony na 5 tematycznych stref, w których poznajemy kulturę poszczególnych części świata: Mediterrania, czyli obszar śródziemnomorski, Polinezja, Chiny i ich starożytna cywilizacja, Meksyk oraz daleki Dziki Zachód.

Swego rodzaju „gospodarzami” parku są znane postaci z kreskówek, jak np. Woody Woodpecker, Popeye, Różowa Pantera i wiele innych. Cała rodzina może uczestniczyć w bajecznym show, doświadczyć emocjonującej przejażdżki na najwyższym w Europie rollercoasterze, przejść się Ulicą Sezamkową. Wśród dostępnych atrakcji są też przejażdżki łodzią, spływ tratwą oraz rozmaite symulatory, na których można zdobyć nowe doświadczenia, o jakich nam się nie śniło.

W Port Aventura nawet restauracje są mają w sobie coś bajecznego – ich klimat odpowiada bowiem strefom tematycznym parku: można skosztować więc meksykańskich tacos czy potraw, jakie spożywał Marc o Polo podczas legendarnej podróży do Chin.

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 9.7/10 (oddane głosy: 3)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.