Darmowy wstęp do muzeów w Barcelonie

Podczas zwiedzania Barcelony warto zajrzeć do kilku muzeów. Większość z nich jest płatna, jednakże w wybranych dniach w miesiącu możemy do nich wejść zupełnie za darmo. Jest to ciekawa opcja dla osób, które planują zobaczyć jak najwięcej jak najmniejszym kosztem.

Muzeum Pabla Picassa
Zacznijmy od Muzeum Pabla Picassa. Jest to jedno z pięciu muzeów poświęconych temu artyście. Pozostałe znajdują się w Paryżu, Maladze, Antibes i Monachium. W jego znajduje się ponad 4 500 dzieł tego najsłynniejszego hiszpańskiego malarza. Są to w większości dzieła pochodzące z wczesnych lat twórczości artysty. W pierwszą niedzielę każdego miesiąca oraz w każdą niedzielę po godzinie 15:00 wstęp do muzeum jest bezpłatny. Dzieci i młodzież do lat 16 oraz osoby po 65 roku życia mają bezpłatny wstęp. Poza tymi dniami cena biletu normalnego wynosi 10€ (na ekspozycje stałe i czasowe) lub 6€ (ekspozycje czasowe), a cena biletu ulgowego 6€ lub 3€.

Centrum Kultury Współczesnej
Kolejnym przystankiem jest Centrum Kultury Współczesnej (CCCB) mieszczące się przy Calle de Montalegre 5. Prezentowane są tam stałe i czasowe wystawy związane z różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, fotografią, filmem itd. Na wystawach dominuje temat miasta, mieszkańców i architektury. W każdą niedzielę od godziny 15 do 20 oraz podczas Międzynarodowego Dnia Muzeów, Nocy Muzeów i podczas festiwali w Santa Eulalia i La Merce wstęp jest bezpłatny.

MNAC – Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej
Miejscem wartym odwiedzenia jest Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej (Museu Nacional d’Art de Catalunya), które znajduje się na szczycie Wzgórza Żydowskiego – Montjuic. W muzeum znajdziemy imponujące zbiory sztuki romańskiej i gotyckiej, a także dzieła renesansowe i barokowe. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca wejście na teren muzeum jest bezpłatne.

Muzeum Archeologiczne Katalonii
W Barcelonie znajduje się także Muzeum Archeologiczne Katalonii (Museud’Arqueologia de Catalunya). W stałej ekspozycji znajdziemy kolekcję archeologicznych pamiątek i reliktów uporządkowanych chronologicznie i geograficznie. Przybliżają nam ewolucję Katalonii w czasach prehistorycznych i starożytnych oraz pochodzenie tej nacji od jej pierwszych mieszkańców po czasy średniowiecza. W każdy ostatni wtorek miesiąca na teren muzeum można wejść bezpłatnie.

Metronom
Miłośników sztuki współczesnej zainteresuje na pewno Metronom. Oprócz malarstwa i rzeźby w Metronomie króluje fotografia, video, taniec nowoczesny, muzyka eksperymentalna i performance. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

W Barcelonie na każdym kroku obcujemy ze sztuką. Warto poświęcić kilka godzin i odwiedzić najbardziej znane muzea, po to by jak najlepiej zaznajomić się z historią i kulturą tego miejsca.

VN:F [1.9.17_1161]
Twoja ocena:
Średnia ocena: 7.0/10 (oddane głosy: 3)

Dodaj opinię

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
 • Barcelona, Spain went there...... The water was REALY dirty, but I loved it any way. Would go back

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Hotel Arts Barcelona. Never really a fan of the weird whale sculpture but seeing the beach brings back some great memories.

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Barcelona

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Roof of the Sagrada Familia, Spain | Incredible Pictures

  Pinned: 31 Oct 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Gaudi Park Guell Barcelona

  Pinned: 22 Sep 2014
 • Barcelona Park Guell

  Pinned: 22 Sep 2014
NEWSLETTER

holabarcelona.pl

Inspiruje Cię miasto Barcelona? Zapisz się na nasz newsletter, a jako pierwszy dowiesz się o ciekawych wydarzeniach związanych z Barceloną.